7

Lockdown dla regionów słabowyszczepionych! Niedzielski ujawnia strategię rządu

Share

Rząd przygotowuje się do czwartej fali pandemii. Minister zdrowia Adam Niedzielski ujawnia strategię wprowadzania nowych restrykcji.

 

Rząd już od dawna straszy Polaków kolejną falą pandemii koronawirusa. Nie jest tajemnicą, że władzy już przygotowują się do wprowadzenia kolejnych restrykcji, które mogą wejść w życie nawet w drugiej połowie sierpnia. Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradza plan rządu na jesienną falę Covidu.

Podczas wizyty w Białymstoku szef resortu zdrowia ujawnił, że obostrzenia będą wprowadzane w regionach, gdzie jest niski poziom zaszczepienia.

Tereny, gdzie jest niski poziom zaszczepienia, będą w pierwszej kolejności podlegały wprowadzaniu obostrzeń, bo tam jest większe ryzyko transmisji koronawirusa – powiedział

Obecnie najmniej osób zaszczepionych jest na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Podlasiu i w Warmińsko-Mazurskiem. Przy okazji Niedzielki zaapelował do mieszkańców tych terenów, by w trosce o swoje zdrowie przyjęli preparat przeciw Covid-19.

Warto – myślę – zaapelować, żeby ci, którzy się nie szczepią, biorą odpowiedzialność nie tylko za własne zdrowie, ale też za to, jak będzie wyglądał sukces czy realia społeczno-gospodarcze danego regionu – dodał.

Polityk też poinformował, że za ponad 80% nowych zakażeń w Polsce odpowiada wariant Delta.

Realizuje się scenariusz dominacji wariantu Delta, który jest realnym zagrożeniem pod kątem generowania nowych zakażeń, pod kątem pewnej niewiadomej, która dotyczy tego jak zjadliwa jest ta mutacja wirusa i czy przełoży się ona na zwiększoną liczbę hospitalizacji – podkreślił.