1

Lockdown do 2024 roku! Dramatyczny raport Izby Handlowej

Share

Hongkong może utrzymać surowe restrykcje covidowe do 2024 roku, co niesie ryzyko ucieczki zagranicznych firm i pracowników oraz zagraża roli miasta jako hubu finansowego – twierdzą eksperci z Izby Handlowej UE w Hongkongu. Według raportu sytuacja miasta znacząco się pogorszy.

Według przedstawicieli Izby Handlowej chińskie szczepionki przeciw COVID-19, które mają mocno ograniczoną skuteczność, zmuszą władze Chin do utrzymywania znaczących ograniczeń wolności obywateli, w szczególności podróży.

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest, że Hongkong nie otworzy się, dopóki w zamieszkanych przez 1,4 mld ludzi Chinach nie zostanie wdrożona szczepionka mRNA, a to nie nastąpi najpewniej do końca 2023 roku lub początku 2024 roku – napisano w raporcie.

Spodziewamy się exodusu obcokrajowców, prawdopodobnie największego, jaki miał miejsce w Hongkongu oraz jednego z największych w ujęciu bezwzględnym w jakimkolwiek mieście w tym regionie w niedawnej historii – dodano.

Według ekspertów, utrzymywanie ograniczeń spowoduje, że Hongkong nie będzie już atrakcyjnym miejscem dla międzynarodowego biznesu.

Źródło: Reuters