0

Lockdown już blisko! Rząd zapowiada obostrzenia dla NIEZASZCZEPIONYCH

Share

To jeszcze nie koniec pandemii! Czwarta fala koronawirusa zaatakuje już za kilka tygodni. Rząd szykuje restrykcje dla niezaszczepionych.

 

Nie jest tajemnicą, że władzy już od dawna przygotowują się do wprowadzenia kolejnych restrykcji. Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Muller, czwarta fala koronawirusa zaatakuje już za kilka tygodni. Podczas ostatniej konferencji prasowej polityk nie ukrywał, że najbardziej ucierpią antyszczepionkowcy.

W przypadku zwiększenia się liczby zachorowań na COVID-19 mogą być wprowadzone sektorowe obostrzenia, które będą dostosowane do realnej skali zagrożenia; osoby zaszczepione będą miały łatwiejszy dostęp np. do niektórych usług – powiedział.

Muller także dodał, że w przypadku wzrostu nowych zakażeń koronawirusa rząd zmniejszy limity podczas różnego rodzaju imprez.

Przy obowiązujących przepisach, teraz mamy tak, że jest limit osób plus osoby zaszczepione nie liczą się do limitu i możemy się spodziewać, że te limity, jeśli liczba chorych będzie rosła, będą się zmniejszały”. Jeżeli mamy na weselu teraz 150-200 osób, a w październiku to będzie 25 lub 50 osób, to zaszczepieni faktycznie w tym sensie będą mieli łatwiej – dodał.