0

LOCKDOWN powróci w lipcu? Ministerstwo Zdrowia ostrzega!

Share

Czeka na nas kolejna fala pandemii? Ministerstwo zdrowia ostrzega, przed lockdownem w środku wakacji!

 

W Polsce wciąż trwa program rozmrażania gospodarki. Liczba nowych zakażeń koronawirusem też spada. Mimo to, to jeszcze nie koniec pandemii.

W nocy z 14 na 15 maja zostały otworzone ogródki oraz zniesiony nakaz zasłaniania ust i nosa w otwartej przestrzeni. Zniesienie tych obostrzeń sprawiło, że na ulicach polskich miast zgromadziły się tłumy. W związku z tym Ministerstwo Zdrowia postanowiło przypomnieć o dystansie oraz ostrzec przed nawrotem koronawirusa.

Przypomnę wszystkim, którzy chcieli tego poluzowania i tym, którzy stęsknili się za nocnym życiem, życiem w ogródkach kawiarnianych, że nadal obowiązuje nas dystans. Możemy ściągnąć maseczkę, jeśli go zachowujemy. To nie jest tak, że ten wirus nam kategorycznie odpuścił – powiedział MZ resortu Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z Polsat News.

To jest dla nas w tej chwili największe zagrożenie. Aby go uniknąć, to w tych sferach, w których obowiązują nas jeszcze pewne obostrzenia, powinnyśmy naprawdę zachowywać się odpowiedzialnie. Liczę na to, że był to jednorazowy, weekendowy wyskok – dodał.