1

Lockdown tylko dla NIEUKŁUTYCH! Prof. Pyrć: W pewnym momencie taki kierunek może być jednym kierunkiem

Share

Restrykcje dla osób niezaszczepionych wkrótce w Polsce? Prof. Krzysztof Pyrć zabrał głos w sprawie.

 

W związku z błyskawicznym rozprzestrzenieniem się groźnego wariantu Delta wiele krajów zaczyna zastanawiać się nad koniecznością wprowadzenia obowiązkowych szczepień.

W ostatnim czasie taka dyskusja aktywnie toczy się we Francji, gdzie już osoby niezaszczepione nie mogą wejść do galerii handlowej czy restauracji. Głos w spawie postanowił zabrać wirusolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Krzysztof Pyrć. W programie “Newsroom WP” powiedział, czy podobne restrykcje powinny być wprowadzone w naszym kraju.

– Taki kierunek może być jednym kierunkiem w pewnym momencie, dlatego że widzimy już w Portugalii, Hiszpanii, czy Wielkiej Brytanii wzrost liczby nowych przypadków – powiedział wirusolog.

Ekspert podkreślił, że jeśli w Polsce znowu dojdzie do dużych wzrostów nowych zakażeń koronawirusem, możliwe będą tylko dwa rozwiązania.

– Wybór będzie bardzo prosty, albo ograniczamy wszystko, albo ograniczamy tylko możliwości osób, które stanowią zagrożenie. A osoby zaszczepione są bezpieczne dla otoczenia, czy też bardziej bezpieczne niż niezaszczepieni. Ratują gospodarkę i prowadzą normalne życie – dodał prof. Pyrć.