2

Loteria szczepionkowa to przekręt?! Nie wszyscy zaszczepieni mogą wziąć udział

Share
Iza Husselbank

Wkrótce zostaną ogłoszone zasady loterii, która ma przekonać Polaków do szczepień przeciw koronawirusa. Jednak, żeby odebrać nagrodę, trzeba spełnić kilka warunków.

 

Już 1 lipca ma ruszyć rządowa loteria szczepionkowa, która ma namówić obywateli do przyjęcia preparatu przeciw Covid-19. Loteria potrwa trzy miesiąca, a najwyższa wygrana to aż milion złotych oraz samochód Toyota C-HR. Oprócz tego, co 2000 osoba dostanie 500 złotych, raz w tygodniu będzie losowane 50 tys. zł., a raz w miesiącu 100 tys. zł oraz dwa hybrydowe auta Toyota Corolla Sedan.

Udział w loterii mogą wziąć osoby, które zostały zaszczepione co najmniej jedną dawką szczepionki. Jednak, jak ustalił “Fakt” regulamin ma kilka pułapek. Odebrać nagrodę będą mogli odbierać tylko osoby w pełni zaczepione. Przypomnijmy, obecnie pełną odporność ma niecałe 9 milionów Polaków.

To nie jedyny haczyk. Według obowiązujących przepisów młodzież w wieku od 12 do 17 lat nie będzie mogła wziąć udziału w losowaniach. Udział w loteriach mogą brać tylko osoby pełnoletnie, czy od 18. roku życia.