0

Lubelskie: Ukrainiec próbował zabić Białorusina! Pokłócili się o wojnę…

Share

Dożywotnie więzienie, taki wyrok grozi 34-letniemu Ukraińcowi Maksymowi V. podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa Białorusina. Według śledczych mężczyźni pokłócili się o podejście do wojny na Ukrainie.

Akt oskarżenia przeciwko Maksymowi V. trafił do Sądu Okręgowego w Lublinie. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubartowie, która zarzuca mężczyźnie usiłowanie zabójstwa, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, kradzież i narażenie Jauhenia B. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczebku na zdrowiu.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. Z rozmowy wywiązała się kłótnia, w której 34-latek z Ukrainy zaatakował współtowarzysza spotkania od tyłu. Jedną ręką chwycił, a drugą kilkukrotnie zadał ciosy nożem w klatkę piersiową oraz ramię.

Zaatakowanemu udało się uciec z budynku, zatrzymać przejeżdżający pojazd którego kierowca wezwał pogotowie i policję.

Jak podała prokuratura, podczas przesłuchania Maksym V. początkowo przyznał się do wymachiwania nożem w stronę pokrzywdzonego, ale wyjaśni, że nie chciał go ugodzić. Twierdził, że pokłócił się z Jauhenim B. o wojnę na Ukrainie, gdyż pokrzywdzony miał zaprzeczać, że wojska rosyjskie atakują Ukrainę także z Białorusi. Natomiast B. utrzymywał, że nie wie, jakimi pobudkami kierował się V.

34-latek był już karany sądownie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Źródło: TVP Info