0

Łukaszenka ma zdumiewającą propozycję dla Polaków! Czy on oszalał?

Share

Aleksandr Łukaszenka po raz kolejny zaproponował Polakom kuriozalne rozwiązanie. Podczas wystąpienia zwrócił się m.in. do naszych rodaków, którym zaproponował przyjazd na Białoruś. Co więcej chce nam nadać obywatelstwo białoruskie w przyspieszonym trybie.

Aleksander Łukaszenka na jednym ze spotkań powiedział, że chce, aby osoby przyjeżdżające na Białoruś zobaczyły, że „w ich sąsiedztwie mieszkają normalni ludzie”. Ponadto liczy na zyski z handlu przygranicznego.

– Sąsiedzi z Litwy, Łotwy, Polski przyjeżdżają tu i chcą coś kupić. Niech sobie kupią. To już zostało przetworzone i handel coś na tym zarobi […] W pobliżu mieszkają ludzie, którzy przypominają Polakom, że nie są agresywni. Że są chętni do pomocy w potrzebie. Wtedy nie będą wobec nas wojowniczo nastawieni. To ważne – mówił Łukaszenka.

Dziennikarzy po tych słowach zapytał, czy Litwini, Łotysze i Polacy mogą liczyć na szybsze uzyskanie obywatelstwa, tak jak Ukraińcy.

Łukaszenka zapewne oczekując takiego pytania odparł, że powita ich z radością.

– Mam dokumenty na biurku – nie będzie żadnych opóźnień. Tak samo będzie z Litwinami, Łotyszami i Polakami. Specjalistów, którzy zechcą żyć i pracować na Białorusi z radością powitamy – powiedział.

– Deputowani mieli na uwadze, by nie powodować biurokracji, by było szybko. A mechanizm, który mamy… Prawdopodobnie nie ma czegoś takiego na świecie. Jesteśmy na to gotowi. Zrobimy wszystko, aby przyjąć do naszej białoruskiej rodziny najbardziej porządnych i życzliwych sąsiadów. I to nie tylko sąsiadów. Każdy, kto chce tu pracować, żyć po białorusku, drzwi są otwarte – dodał białoruski dyktator.

Źródło: o2.pl