0

Łukaszenka nie odpuszcza! „Przyjrzę się europejskim biznesom na Białorusi”

Share

Te organizacje non-profit, zagraniczni agenci, różnego rodzaju bandyci, którzy oszukują tu i tak dalej. Poinstruowałem szefa administracji, ty Sergejenko przekaż, że ja to kontroluję – mówił prezydent Łukaszenka w rozmowie z premierem Romanem Gołowczenką oraz innymi przedstawicielami rządu.

Aleksander Łukaszenka nie ukrywał, że w odpowiedzi na sankcje ze strony zachodnich krajów, nastąpić musi zdecydowana reakcja. Mowa między innymi o firmach i projektach biznesowych, które prowadzone są na terenie Białorusi.

To jest opłacalne, nieopłacalne – oni już, widzę, nie myślą o tym. Cóż, nie myślą – dobrze, pojadą do Rosji przez … Będą chodzić po Bałtyku, przewozić towary wokół Hiszpanii – nad Morze Śródziemne i przez Morze Czarne, jeśli im źle z normalną Białorusią w centrum Europy – mówił.

Jednocześnie Prezydent Białorusi podkreślił, że nie widzi żadnego sensu we wprowadzanych sankcjach, ponieważ te, uderzą przede wszystkim przedstawicieli krajów zachodnich, którzy chcieli realizować swoje biznesy m.in. w Mińsku.

Musimy pokazać, że jesteśmy narodem i mamy własną ziemię, nasz własny kraj – zakończył.