1

Łukaszenka oszalał?! Straszy WOJNĄ w koalicji z Rosją

Share

Czeka na nas kolejny konflikt? Aleksandr Łukaszenka straszy trzecią wojną światową!

 

Rok po wyborach na Białorusi Aleksander Łukaszenka zwołał wielką konferencję, na którą zaprosił m.in. zagraniczne media. Nie wszystkim dziennikarzom jednak udało się zadać pytanie, ponieważ przerywali ich pracownicy mediów prorządowych oraz poplecznicy polityka.

Podczas konferencji Łukaszenka skomentował m.in. nałożenia sankcji na Białoruś przez Wielką Brytanię. Przypomnijmy, że w tym samym czasie podobną decyzję podjęły Stany Zjednoczone oraz Kanada.

Nic wspólnego z tą Wielką Brytanią mieć nie chcemy. To amerykańscy lokaje. A sankcje wprowadzajcie. Pożyjemy, zobaczymy, do czego to doprowadzi, jeśli nie pójdziecie po rozum do głowy – powiedział.

Posłuchajcie, rozpętacie trzecią wojnę światową. Do tego chcecie popchnąć nas i Rosjan? Chcecie zwyciężyć w tej wojnie? W niej nie będzie zwycięzców, a jeśli będą, to nie będziecie to wy. Dlatego, dopóki jeszcze cierpliwie to znosimy, siądźmy do stołu i zacznijmy rozmowę o tym, jak wyjść z tej sytuacji – dodał.

Przy okazji odniósł się też do oskarżeń na temat wyłapywania przez służby strajkujących obywateli. Jego zdaniem sami się proszą o złe traktowanie.

Areszt na ulicy Akrescina w Mińsku to nie sanatorium. Ci, którzy nie chcieli być pobici, tam nie trafili – powiedział Łukaszenka.