0

Łukaszenka straszy spółdzielców: Polacy chcą zająć Białoruś!

Share

Mobilizacja rodaków w warunkach „konfrontacji geopolitycznej” – to główny wydźwięk przemówienia, które wygłosił prezydent Aleksander Łukaszenka przed kolektywem zrzeszenia spółdzielców do umacniania gospodarki.

Polityk w trakcie mowy wyraźnie straszył obywateli i przekonywał ich, że kraj jest poważnie zagrożony ze strony Polski oraz innych krajów zachodnich. Według Łukaszenki, obecna sytuacja pokazuje, że rząd w Warszawie myśli o przejęciu sąsiedniego kraju.

Trzeba wybronić ten skrawek ziemi dla naszych dzieci i wnuków. Nie myślcie, że oni, kiedy Polacy zajmą Białoruś (jak oni by chcieli) wszyscy tu będą naczelnikami. Traficie pod bat, i to jeszcze jaki – podkreślił.

Jeśli wytrzymamy w gospodarce, w działalności Biełkoopsojuzu, żadne sankcje, żadni Polacy, Amerykanie nie będą nam straszni. Mamy czym odpowiedzieć – dodał.

Dzisiejsze przemówienie to kolejna, agresywna wypowiedź z wydźwiękiem antypolskim. Aleksander Łukaszenka już kilka miesięcy temu rozpoczął serię kolejnych wystąpień, w którym atakował rząd w Warszawie oraz postawę polskich polityków wobec Mińska.

Źródło: Belta.by