0

Łukaszenka wprost o korona szaleństwie: Panuje globalna psychoza!

Share

Chciałbyś powiedzieć, że ten dyktator na Białorusi jest szaleńcem, nie leczy ludzi. Jestem tym jeszcze bardziej pochłonięty niż wszyscy przywódcy na Zachodzie razem wzięci – mówił Aleksander Łukaszenko w rozmowie z CNN.

W trakcie długiej rozmowy z przywódcą Białorusi, jednym z podejmowanych wątków była walka z pandemią korona wirusa. Dziennikarz starał się udowodnić, że działania władz tego kraju są złe. Takie postawienie sprawy spotkało się z natychmiastową reakcją prezydenta.

Nie podoba ci się nasz białoruski sposób traktowania ludzi. Wychodzimy z naszych realiów i naszych możliwości. Nasza droga okazała się właściwa. Nie ogłosiliśmy lockdownu. Czemu teraz nie ogłaszają lockdownu, kiedy zachorowalność na COVID-19 jest nadal na wysokim poziomie? To znaczy, że potwierdzacie naszą metodę, że była słuszna – mówił prezydent.

Jednocześnie, Łukaszenka odniósł się do zarzutów, jakoby sposobem na walkę z wirusem było wypicie 100 gramów wódki i pójście do łaźni. Polityk kolejny raz podkreślił, że takie przedstawienie sprawy spłyca jego wypowiedź i całkowicie zakłamuje jej charakter.

To było powiedziane jako żart. […] Łukaszenka leczy ludzi wódką i kąpielą. To był żart. Światowa Organizacja podaje protoków i według niego leczymy. Okazało się, że odnieśliśmy większy sukces, ponieważ wy zniszczyliście swoje lekarstwo (red. naturalną odporność), a my stale ją wzmacniamy – podkreślił.

Źródło: Belta.by