0

Łukaszenka wysyła tysiące imigrantów na granicę z Polską! Zaleje Europę uchodźcami z Bliskiego Wschodu?

Share

Białoruś nie będzie zbiornikiem dla migrantów zmierzających do Europy – stwierdził Aleksander Łukaszenka w trakcie specjalnego spotkania ws. zachodnich sankcji nałożonych na Białoruś. Prezydent zapowiedział ostrą odpowiedź ze strony swojej administracji.

Łukaszenka od dawna nie ukrywa, że nosi się z zamiarem wysłania tysięcy imigrantów z krajów Bliskiego Wschodu na granice z Polską, Litwą i Ukrainą. Jego zdaniem, stanowisko tych państw i sankcje nałożone przez zachód potrzebują ostrej, zdecydowanej odpowiedzi.

Jeśli ktoś myśli, że teraz zamkniemy granicę z Polską, Litwą, Łotwą i Ukrainą i zamienimy się w zbiornik dla uciekinierów z Afganistanu, Iranu, Iraku, Libii, Syrii i Tunezji, to taka osoba co najmniej się myli. Nie będziemy nikogo tu zatrzymywać. Oni przecież nie do nas idą – oświadczył.

Oni zmierzają do oświeconej, ciepłej, przytulnej Europy. Europa wezwała tych ludzi. Po drugie to oni (Europejczycy) zniszczyli te kraje. To oni de facto unicestwili Afganistan i wyprowadzili stamtąd wojska – dodał Prezydent Białorusi.

Zdaniem Łukaszenki polityka prowadzona przez zachód jest obecnie porównywalna z falą „najścia europejskiego faszyzmu 80 lat temu”. Jego zdaniem jest to przygotowanie kraju na przemiany, które mają doprowadzić do „wyczyszczenia teren dla swojego biznesu”.