0

Luzowanie obostrzeń? Rząd PiS już szykuje kolejny lockdown!

Share

Polacy z niecierpliwością czekają zniesienia obostrzeń. Nastąpią wkrótce, ale czy na długo?! PIS szykuje kolejny lockdown , który może zostać wprowadzony jesienią.

Po majówce zaczyna się program rozmrażania gospodarki. Przypomnijmy, że już 4 maja w reżimie sanitarnym powrócą do działania galerie handlowe, sklepy budowlane i meblowe, od 8 maja otworzą hotele, a 15 maja – restauracje i kawiarnie, jednak tylko w ogródkach na świeżym powietrzu. Oprócz tego 15 maja rząd planuje zniesienie obowiązku noszenia maseczek na otwartej przestrzeni.

PIS obiecuje nam wolność, ale czy na długo? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz ostrzega, że “żadna zmiana nie jest dana raz na zawsze”.

Cały czas musimy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, musimy o siebie dbać. To, jak szybko będziemy ściągać kolejne obostrzenia, zależy tylko od naszej odpowiedzialności. To, czy obostrzenia zostaną ściągnięte na stałe, zależy od procesu szczepień. Bez masowych szczepień nie można mówić o bezpiecznej i pewnej sytuacji – powiedział Wojciech Andrusiewicz. podczas rozmowy z Money.pl.

Andrusiewicz też pokreślił, że ryzyko powrotu epidemii jest bardzo wysokie.

Ostatnie dane dotyczące zakażeń i wykorzystania mocy służby zdrowia stworzyły przestrzeń do luzowania części przepisów. Nie ma jednak gremialnego odpuszczenia, nie można zapominać o wirusie. Doświadczenia innych państw pokazują, że zbyt szybkie kroki przynoszą wzrost zakażeń, a to niesie za sobą falę rodzinnych dramatów – dodał.