2

Luzowanie obostrzeń w Polsce! Niedzielski podał konkretną datę

Share

Jeśli liczba zakażeń spadnie do 10 tys., to minister zdrowia będzie rekomendował zniesienie obostrzeń covidowych. Jak podkreślił Adam Niedzielski mowa o terminach marcowych.

W trakcie rozmowy z TVN24 szef resortu zdrowia podkreślił, że podtrzymuje hipotezę iż Polska zbliża się do końca piątek fali pandemii. To zaś będzie oznaczało powolne luzowanie ograniczeń.

Jest waga prawdopodobieństwa, która mówi, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest ten, że jeśli pojawią się kolejne fale, bo na pewno trzeba się liczyć, że na jesień pojawi się kolejna fala, to one już nie będą tak dolegliwe z punktu widzenia systemu opieki – tłumaczył Niedzielski.

Według zapowiedzi mowa przede wszystkim o limitach, które dotyczą osób niezaszczepionych. Przypomnijmy, chodzi między innymi o restauracje, kina czy teatry, w których jest to 30 procent.

W rozmowie pojawiła się także kwestia obowiązkowych szczepień nauczycieli i służb mundurowych. W tym przypadku minister Niedzielski stwierdził, że nie ma zgody innych ministrów na takie rozwiązania.

Dyskusja z osobami odpowiedzialnymi za te resorty, ich wątpliwości, brak argumentów przekonujących spowodowały, że ten obowiązek nie został wprowadzony – podkreślił.

Źródło: TVN24