0

Maciej Rybus otrzyma ROSYJSKIE obywatelstwo?! „W trybie przyspieszonym”

Share

To nie koniec serialu z Maciejem Rybusem w roli głównej. Komunikat PZPN, w którym zapowiedziano, że zawodnik nie będzie brany pod uwagę w kontekście reprezentacji Polski wywołał poruszenie nie tylko w Polsce, ale także w Rosji. Do głosu doszli nawet politycy rosyjskiej Dumy.

Przypomnijmy, polski piłkarz związał się umową z rosyjskim klubem Spartak Moskwa. Decyzja wywołała ogromne poruszenie w Polsce. Specjalne oświadczenie wydał Polski Związek Piłki Nożnej, w którym stwierdzono, że zawodnik nie będzie brany pod uwagę w kontekście gry w reprezentacji.

Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze – czytamy.

Sprawa nabrała rozgłosu na tyle, że zajęli się nią także rosyjscy politycy. Deputowany Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej, Dmitrij Swiszczew, w rozmowie z portalem RB Sport stwierdził, że znalazł dobre rozwiązanie tej sytuacji.

Maciej od dawna mieszka i pracuje w Rosji, jego żona jest Rosjanką, dlatego myślę, że w drodze wyjątku można mu wystawić paszport w ramach trybu przyspieszonego. O ile oczywiście Maciej złoży taką prośbę. Wzywam wszystkich urzędników wszystkich krajów, aby traktowali swoich obywateli z troską i uwagą, niezależnie od sytuacji politycznej na świecie – stwierdził.

To prostackie podejście do własnego obywatela – dodał.

Źródło: RB Sport / PZPN