0

Macierewicz zaprezentował raport komisji smoleńskiej. „Prawda o Smoleńsku polską racją stanu”

Share

Przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz ujawnia główne wnioski raportu podkomisji dot. katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.: “Eksplozja w skrzydle”

10 sierpnia podczas plenarnego posiedzenia podkomisja smoleńska przyjęła 300-stronicowy raport końcowy, ale nie został dotąd ujawniony, bo termin przekazania go do wiadomości publicznej miał zarezerwować dla siebie przewodniczący Antoni Macierewicz – poinformował w niedzielę serwis wPolityce.pl.

Jak przekazał sam Macierewicz na swoim Twitterze, prezentacja raportu odbyła się w miniony weekend w ramach prelekcji pt. “Prawda o Smoleńsku polską racją stanu””. Podczas spotkania polityk miał ujawnić głowne wnioski.

Samolot został wysadzony najpierw w lewym skrzydle, a potem w centropłacie. Wnioski, jakie zawieramy w raporcie, nie wykluczają większej liczby eksplozji – cytuje Macierewicza „Gazeta Wyborcza”.

Na szczątkach samolotu znaleziono heksagen, trotyl i pentryp. W raporcie jest też dźwięk wybuchu – mówił, dodając, że do wybuchu doszło 100 metrów przed zahaczeniem o brzozę.