1

Macierewicz znów szokuje! „Przynajmniej dwie eksplozje”

Share
Iza Husselbank

Przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz planuje wciąż szokować doniesieniami na temat tragedii: “Przynajmniej dwie eksplozje”.

10 sierpnia podczas plenarnego posiedzenia podkomisja smoleńska przyjęła 300-stronicowy raport końcowy. Mimo to, że podkomisja miała badać przyczyny katastrofy, po latach okazała się maszynką do zarabiania pieniędzy. Nawet rodziny ofiar już mają dość i twierdzą, że sprawa powinna już zostać zakończona. Macierewicz jednak planuje kontynuować.

Na Zjeździe Klubów “Gazety Polskiej” przewodniczący podkomisji smoleńskiej twierdził, że na “czarnej skrzynce” udało się zarejestrować dźwięk wybuchu z TU-154. Macierewicz też zapewniał, dźwięk eksplozji został “zaszumiony” przez rosyjskie służby.

On nie jest przez nas wykreowany, to dźwięk zarejestrowany na CVR. Zwykle eksplozja nie jest nagrywana przez skrzynki głosowe, ponieważ rejestratory nie są w stanie zapisać dźwięku przed zniszczeniem, wszystko dzieje się zbyt szybko – tutaj pierwszy wybuch nie nastąpił jednak wewnątrz samolotu, lecz na skrzydle, zatem czas dojścia dźwięku do kabiny pilotów był dużo dłuższy – mówił.