0

Marcin O. aresztowany na 3 miesiące. Wojciech O. i Piotr R. czekają na decyzję

Share

To już pewne! Marcin O. jeden z zatrzymanych „kamratów” został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Informację potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Przypomnijmy, w sprawie manifestacji w Kaliszu zatrzymanych, a następnie doprowadzonych do prokuratury zostało trzech organizatorów: Piotr R., Wojciech O. (używający pseudonimu Aleksander J.) oraz Marcin O.. Mężczyźni byli przesłuchiwani w obecności prokuratora.

Prokurator uzasadnił wniosek o zastosowanie aresztowania tymczasowego obawą matactwa procesowego ze strony podejrzanych i obawą ukrycia się w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej – stwierdził rzecznik Marcin Meler.

Według doniesień, dwaj pozostali mężczyźni czekają na decyzję. Najprawdopodobniej oni również zostaną zatrzymani w areszcie na okres przynajmniej trzech miesięcy.

Są to zarzuty publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, znieważenie grupy ludności pod względem jej przynależności narodowej i wyznaniowej oraz publicznego nawoływania do popełnienia przestępstw wobec osób z powodu ich przynależności narodowej i wyznaniowej – informował Meler.