0

Marcin Osadowski zatrzymany w Bydgoszczy! Groźby karalne pod adresem posłów… [WIDEO]

Share

Groźby karalne pod adresem posłów i znieważenie funkcjonariusza publicznego – pod takimi zarzutami zatrzymany został Marcin Osadowski. Towarzysz aresztowanego wcześniej Wojciecha O.. Do zdarzenia doszło na Starym Rynku w Bydgoszczy.

W trakcie zatrzymania Marcin Osadowski tłumaczył się, że wszystkie słowa, które wypowiadał były wyłącznie cytatem, co powinno chronić go od przedstawianych przez funkcjonariuszy zarzutów.

Przypomnijmy, do wspomnianej sytuacji doszło w trakcie „Performancu humorystyczno-artystycznego”, który odbywał się w Bydgoszczy. Spotkali się tam zwolennicy Wojciecha O., nazwywający się Ruchem Kamrackim.

To jest narzędzie, które trzymał Wojciech. Wojciech powiedział: Znajdzie się kij na poselski ryj!!! Ten kij tworzy się każdego dnia, to są zapisy wideo sesji parlamentarnych. To są zapisy w aktach, kto jak głosował – mówił w swoim przemówieniu Osadowski.

Tu jest Polska a nie Polin! W Polsce nie ma miejsca dla dwóch ani trzech nacji – dodał.

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy potwierdziła, że Marcin Osadowski został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, w poniedziałek zostanie doprowadzony do prokuratury w celu wykonania dalszych czynności – poinformował asp. sztab. Piotr Duziak z zespołu prasowego komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

https://www.youtube.com/watch?v=vTQ1-EYH8nY&ab_channel=Strzelmistrz