0

Marcin Rola o usunięciu w Realu24 – WZYWA do walki z cenzurą! „To jest cenzura prewencyjna” [WIDEO]

Share

W Sejmie zwołano konferencje prasową Konfederacji oraz przedstawicieli telewizji wRealu24 i niezależnych mediów. Marcin Rola apelował na niej o walkę z cenzurą! „Zobaczcie, że w Polsce łamane jest prawo. Prawo prasowe, Konstytucja. Jest kwestia cenzury prewencyjnej” – powiedział.

– Cóż, w ubiegłą sobotę YouTube skasował nasz kanał. Blisko 600 tysięcy subskrypcji poszło, po prostu, do śmietnika. W mojej opinii jest to opcja polityczna. To nie jest tylko kwestia YouTube, jakiejś cenzury, tylko ewidentnie widać, że najprawdopodobniej wszystko na to wskazuje, po prostu Prawo i Sprawiedliwość sobie szykuje opcję pod wybory w 2023 roku – zauważył redaktor naczelny wRealu24.

– Czyli zobaczmy, że już w tym przypadku 600 tysięcy realnych Polaków nie będzie miało dostępu do rzetelnej wiedzy, czyli będziemy skazani wyłącznie na media mainstreamowe, czyli na przykład TVP vs. TVN, czyli mają się naparzać tylko sekty polityczne – dodał.

To jest cenzura prewencyjna

– Zobaczcie, że w Polsce łamane jest prawo. Prawo prasowe, Konstytucja. Jest kwestia cenzury prewencyjnej. To jest cenzura prewencyjna, więc do mnie nie docierają argumenty, bo firma prywatna. Firma prywatna nie może robić wszystkiego, a przede wszystkim nie może łamać prawa państwa, w którym zarabia gigantyczne pieniądze – powiedział.

– Bo proszę państwa YouTube i Google zarabiają w Polsce setki milionów dolarów, więc w mojej opinii jest to opcja polityczna i nie zdziwiłbym się, gdyby tutaj Prawo i Sprawiedliwość maczało w tym swoje paluszki w tym właśnie, żeby czyścić przedpola przed wyborami 2023 roku, czyli Polacy nie będą mieli dostępu do rzetelnych informacji – podkreślił Rola.

Całość poniżej.