0

Marianna Schreiber wchodzi do polityki! Zakłada partię „Mam Dość 2023”! [WIDEO]

Share

To nie żart! Marianna Schreiber, żona sekretarza stanu w kancelarii premiera Łukasza Schreibera wchodzi do polityki. Nie dołącza jednak do Prawa i Sprawiedliwości, a zakłada własną partię „Mam Dość 2023”!

Przypomnijmy, że 28-latka stała się popularna poprzez swój udział w programie telewizji TVN „Top Model”. To wówczas media zaczęły rozpisywać się o jej sesjach i narzekaniach na męża – polityka.

Teraz Marianna Schreiber, zapewne na fali internetowej popularności postanowiła zaangażować się w politykę i utworzyć własne ugrupowania. Jak sama określiła, będzie to partia liberalna, nie stojąca ani na skrajnej prawicy, ani też skrajnej lewicy.

W trakcie konferencji prasowej nowa polityk odpowiadała m.in. o kwestii osób LGBT+.

My jako partia dostrzegamy osoby LGBT. Chcemy, aby one również miały prawo do założenia rodziny, do małżeństwa, do spokojnego życia w Polsce, do szacunku. Wiem, jak są traktowani przez partię rządzącą. Wiem, bo sama byłam tak negatywnie nastawiona 5 lat temu. Wyrażałam te emocje, czego żałuję. Cieszę się, że jestem w tym miejscu, bo udało mi się dostrzec, że popełniłam ogromny błąd i wyjść z tego zacietrzewienia – tłumaczyła.

Jednocześnie zaprezentowano także „pięć najważniejszych spraw do załatwienia na tu i teraz”:

obniżenie inflacji
przywrócenie praworządności
uporządkowanie całościowe systemu edukacji
usprawnienie opieki medycznej
polityka energetyczna