2

Maski opadają! Ekspert mówi prawdę o NATO. Niemcy NIE BĘDĄ BRONIĆ Polski przed Rosją

Share

Europejski sojusz, który daje gwarancję w przypadku agresji? – Tak politycy w całej Europie przedstawiają NATO. Okazuje się jednak, że ten „piękny” medialny przekaz ni jak ma się do rzeczywistości.

Głos w sprawie kondycji NATO i ewentualnej pomocy w przypadku agresji militarnej zabrał publicysta Wolfgang Munchau. W swoim tekście na łamach Handelsblatt stwierdził jasno, że niemiecka Bundeswehra nie będzie bronić Polski, a dokładniej „korytarza suwalskiego”.

Nie widzę absolutnie żadnych szans, że Niemcy kiedykolwiek wezmą udział w akcji militarnej przeciwko Rosji, nawet jeśli zaatakuje ona kraje bałtyckie – pisał Munchau.

Jego zdaniem artykuł 5 Traktatu NATO jest najsłabszym ogniwem zachodniej strategii. Wszystko wskazuje bowiem, że kraje zrzeszone w sojuszu, pomimo zapisu o natychmiastowym wejściu w życie, będą zwlekały z decyzją i używały jedynie argumentów politycznych.

W tekście publicysty dużo miejsca poświęcono tzw. korytarzowi suwalskiemu. Blisko 100 kilometrowy odcinek granicy polsko-litewskiej ma być według Munchaua miejscem, gdzie mógłby wystąpić konflikt z Federacją Rosyjską. Stałoby się tak, aby połączyć obwód kaliningradzki z terytorium Białorusi.