11

Masz samochód? Już niedługo będzie WSPÓLNY! Światowe Forum Ekonomiczne wzywa do zniesienia prywatnego posiadania aut

Share

To nie żart! Szwajcarska, globalistyczna fundacja Światowe Forum Ekonomiczne postuluje likwidację własności i przejście do współdzielenia pojazdów. Wszystko to w ramach „rewolucji czystej energii”.

Jak tłumaczą przedstawiciele fundacji, ideolodzy „Wielkiego Resetu”, zmiana związana jest z krokami, które już teraz podejmują gospodarki. Będzie to po prostu kolejny etap przechodzenia na czystą gospodarkę.

Przejście z paliw kopalnych na odnawialne będzie wymagało dużych dostaw metali takich jak kobalt, lit, nikiel – żeby wymienić tylko kilka. Niedobory tych deficytowych i tak minerałów mogą podnieść koszty technologii czystej energii – stwierdza organizacja.

Czas spojrzeć poza obecne rozwiązania i rozważyć trzy zmiany nastawienia, które mogą pomóc w zmniejszeniu popytu na metale o krytycznym znaczeniu – dodano.

Przedstawiciele Światowego Forum Ekonomicznego twierdzą, że znaczna część pojazdów i innych przedmiotów często jest nieużywane. Mogłoby zatem zostać ograniczone i współdzielone pomiędzy większą ilość osób.

Proces projektowania, który koncentruje się na zaspokojeniu podstawowej potrzeby, zamiast projektowania pod kątem zakupu produktu, ma fundamentalne znaczenie dla tej transformacji. Jest to sposób myślenia potrzebny do przeprojektowania miast w celu ograniczenia liczby prywatnych pojazdów i innych zastosowań – napisano w komunikacie.