2

Mateusz Morawiecki straszy Polaków! LOCKDOWN już w sierpniu?

Share

Premier Mateusz Morawiecki o czwartej fali pandemii koronawirusa. Kolejne restrykcje już pod koniec wakacji?

 

Czwarta fala pandemii koronawirusa zbliża się wielkimi krokami. Podczas ostatniej konferencji premier Mateusz Morawiecki nie ukrywał, że w najbliższym czasie w życie mogą wejść obostrzenia, które będą dotyczyć antyszczepionkowców.

Ta czwarta fala może mieć, ale nie musi, przebieg łagodniejszy od poprzednich. Jej przebieg jest zależny od tego, jak mocno będzie szedł do przodu proces szczepień, jak dużo osób, jak dużo naszych obywateli zostanie zaszczepionych – powiedział.

Polityk także poinformował o kolejnej wielkiej akcji, która ma przekonać do zaszczepienia się mieszkańców mniejszych miejscowości.

Rozpoczęliśmy kolejną wielką akcję, to już jest szósta czy siódma potężna kampania. Tym razem ogromnie motywująca gminy, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie, właściwie w powiatach, niektórych powiatach większość gmin otrzyma specjalne nagrody do wydatkowania na to, na co mieszkańcy i samorządowcy będą chcieli przeznaczyć te środki – poinformował.

Morawiecki także dodał, że jeśli zasada dobrowolności nie zadziała, rząd podejmie restrykcyjne kroki.

Jeśli trzeba będzie, to w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni będziemy podejmować kolejne, właśnie także restrykcyjne kroki. Na moment obecny staramy się maksymalnie zachęcić do tego na zasadzie dobrowolności, aby się zaszczepić, aby osiągnąć odporność zbiorową – dodał szef rządu.