0

Matka zostawiła 16-miesięczną córkę samą na tydzień. Dziecko nie żyje

Share

37-latka zostawiła swoją córkę samą w domu na tydzień. Kobieta pojechała na spotkanie z mężczyzną, którego poznała za pomocą aplikacji randkowej. 16-miesięczna Diana nie żyje.

Do tragedii doszło w dzielnicy Mecenate w Mediolanie. 37-letnia Alessia zostawiła swoje 16-miesięczne dziecko bez opieki na tydzień. Kobieta pojechała spotkać się z mężczyzną, którego miała poznać na portalu randkowym. Ciało dziewczynki znalazła matka i sama poinformowała służby. Przy Dianie znaleziono butelkę po mleku oraz butelkę z lekiem przeciwlękowym. Prawdopodobnie dziewczynka zmarła z głodu i pragnienia.

Dziewczynka została w domu sama bez żadnej opieki na tydzień niezdolna do opiekowania się sobą i bez wystarczającej ilości jedzenia – powiedział prokurator Francesco De Tommasi miejscowym.

Podczas przesłuchania 37-latka kilka razy zmieniała wersję wydarzeń. Najpierw kobieta twierdziła, że zostawiła córkę z siostrą, później, że z babcią. W końcu jednak się przyznała, że pozostawiła 16-miesięczne dziecko bez opieki. Alessia nie ukrywała, że miała świadomość tego, że Diana może umrzeć.

Jak podaje portal Bigodino.it, 37-latka już wcześniej zostawiała córkę samą w domu. Wówczas zostawiała dziewczynkę na maksymalnie trzy dni.