0

Maurenzo Smith nie żyje. Słynny bokser został zamordowany w USA

Share

Nie żyje słynny bokser Maurenzo Smith. Słynny sportowiec został zamordowany w Stanach Zjednoczonych. W przeszłości był rywalem Adama Kownackiego.

Maurenzo Smith był amerykańskim bokserem. Na zawodowych ringach zadebiutował w 2004 roku. W 2015 roku Smith zmierzył się z Adamem Kownackim w Barclays Center w Nowym Jorku. Mierzył się też z takimi pięściarzami, jak Chris Arreola, Shannon Briggs czy Andy Ruiz . Sportowiec nie przegrał żadnej z ostatnich ośmiu walk, kończył je przez nokaut lub nokaut techniczny.

Jak poinformował portal RingTV.com, sportowiec spotkał się z 28-letnią kobietą i jej 61-letnim partnerem w restauracji w Houston w stanie Texas. Jak się okazało para była w trakcie rozwodu. W pewnym momencie mężczyzna wyszedł, a za chwile wrócił z bronią w ręku. 61-latek oddał 13 strzałów. Część z nich trafiła w boksera. Smith zginął na miejscu. Napastnik uciekł samochodem, a gdy policja go złapała, strzelił sobie w głowę. Mężczyzna przeżył i obecnie znajduje się w szpitalu, gdzie jest podłączony do aparatury podtrzymującej życie.

Spoczywaj w pokoju, Maurenzo. Kolejna bezsensowna strzelanina odbiera życie 44-letniemu weteranowi wagi ciężkiej. Kondolencje dla jego rodziny. Jak mówi jego ojciec: to straszne, musimy zatrzymać zabijanie – napisał na Twitterze promotor Lou DiBella.