0

Mąż podpalił swoją ciężarną żonę. 21-latka nie zgodziła się na aborcję

Share

Horror w Libii. Mężczyzna zabił i podpalił ciężarną żonę, bo kobieta nie zgodziła się na aborcję. 21-latka walczy o życie w szpitalu.

Do szokującego wydarzenia doszło w Libii. Ciężarna Hana Mohammed Khodor pokłóciła się z mężem. Mężczyzna twierdził, że nie stać ich na wychowanie dziecka i chciał, żeby 21-latka dokonała aborcji. Gdy kobieta odmówiła, mąż brutalnie ją pobił, a następnie chwycił za kanister z benzyną i podpalił Hane. Kobieta trafił do szpitala w Trypolis w krytycznym stanie. Jak podaje “Daily Mail” oparzenia objęły 100 procent ciała 21-latki.

Gdy rozmawiamy, Hana walczy o życie. Jest między życiem a śmiercią na oddziale intensywnej terapii. Była w piątym miesiącu ciąży, gdy zdarzył się ten wypadek. Dziecko zmarło i musieliśmy usunąć płód. Jej szanse na przeżycie są znikome – powiedział Arab News lekarz zajmujący się kobietą.

21-latka pochodzi z bardzo ubogiej rodziny, której nie stać na opłacenie rachunków ze szpitala, a koszt jej leczenia jest ogromny.

Potrzebuje 15 transfuzji krwi dziennie, z czego koszt jednej to 100 dolarów. Do tego koszty szpitalnego łóżka, sprzętu medycznego, leczenia na OIOM-ie. Jej rodzina jest bardzo uboga, a ona jest młodą kobietą. Potrzebują każdej formy wsparcia – przekazał przyjaciel Hany Abdul Rahman Haddad.

Jak dodał Haddad, mąż 21-letniej został aresztowany przez policję, gdy próbował uciec z kraju