1

Medycy przeciwko przymusowi szczepień! Wtargnęli na obrady Izby Lekarskiej. Interweniowała policja

Share

Kilkudziesięciu medyków, którzy nie zgadzają się na przymusowe szczepienia przeciw COVID-19 w służbie zdrowia wtargnęło na obrady Izby Lekarskiej w Rzymie. Na miejscu musiała interweniować policja.

Jak informują lokalne media, protestujący pojawili się w budynku, aby zaprotestować przeciwko zawieszeniu znacznej części pracowników, którzy nie zdecydowali się na zaszczepienie.

Protestujący weszli w miejsce obrad Izby Lekarskiej i zaczęli podnosić hasła „hańba” oraz „mafiozi”. Przedstawiciele Izby natychmiast wezwali na miejsce policję oraz karabinierów, którzy niezwłocznie pojawili się na miejscu.

Akcja protestacyjna została przedstawiona przez większość mediów, popierających covidową propagandę, jako skandaliczna. Według mediów, do prezesa rzymskiej Izby Lekarskiej zadzwonił włoski minister zdrowia Roberto Speranza, który wyraził poparcie dla ich decyzji oraz skrytykował osoby, które zdecydowały się na protest.

Tego samego dnia w internecie pojawił się apel środowiska lekarskiego, m.in. stowarzyszenia anestezjologów, w którym zaapelowano o natychmiastowe wprowadzenie surowego lockdownu dla osób niezaszczepionych.

Mamy niewiele czasu na to, żeby działać i zapobiec wzrostowi zakażeń i pacjentów w szpitalach – stwierdził Alessandro Vergallo, będący szefem stowarzyszenia.

Źródło: RAI24