0

Medyczny SKANDAL! Ginekolog „pomagał” kobietom zajść w ciążę. Używał swojego nasienia…

Share
Iza Husselbank

Skandal w USA! Ginekolog pomagał kobietom zachodzić w ciążę przez sztuczne zapłodnienie, używać do tego swojego własnego nasienia.

Ginekolog dr Morris Wortman pomagał kobietom zachodzić w ciążę przez sztuczne zapłodnienie. Jak się okazało, używał do tego swojego własnego nasienia. Wszystko wyszło na jaw, gdy córka jednej z jego pacjentek ustaliła ojcostwo doktora.

Matka 35-letniej dziś Morgan Hellquist była pacjentką Wortmana w latach 80-tych. Jej mąż był bezpłodny, więc kobieta zdecydowała się na sztuczne zapłodnienie. Doktor Wortman stwierdził, że znalazł dawcę nasienia, miał im być student uniwersytetu medycznego.

W wieku 8 lat Morgan Hellquist dowiedziała się, że została poczęta przez dawcę nasienia. Przez lata kobita szukała swojego biologicznego ojca. W pewnym momencie dzięki testom DNA udało się jej ustalić, że ma co najmniej sześcioro przyrodniego rodzeństwa, których ojcem był jeden mężczyzna.

Co ważne, Hellquist od lat korzystała z usług tego samego ginekologa co jej matka. Podczas jednej z wizyt doktor Wortman zaprosił do gabinetu swoją żonę, żeby ona zobaczyła, jak wygląda Hellquist. Mężczyzna zwracał uwagę między innymi na podobieństwa między sobą a pacjentką.

Własnie wtedy 35-latka zaczęła podejrzewać, że Wortman może być jej biologicznym ojcem. Kobieta dostała próbkę DNA od córki doktora z pierwszego małżeństwa. Badania potwierdziły, że są rodzeństwem, a doktor jest biologicznym ojcem córki swojej pacjentki.

Kobieta złożyła pozew w sprawie doktora. Hellquist podkreśliła, że jest zszokowana faktem, że doktor wiedząc o tym, że jest jej biologicznym ojcem, “przez blisko dekadę badał ją jako ginekolog”.