0

Mentzen OSTRO! „Większość naszych problemów gospodarczych wynika z działań PiSu, które Platforma popierała”

Share

Dr Sławomir Mentzen w obszernym wpisie na Facebooku wprost ujawnił, skąd wzięła się w Polsce inflacja. „Większość naszych problemów gospodarczych wynika z działań PiSu, które Platforma popierała” – zauważył polityk Konfederacji.

„Od miesięcy obserwujemy przerzucanie się przez PiS i PO winą za inflację. W jednym ze swoich ostatnich wystąpień Mateusz Morawiecki powiedział, że Tusk zmierza do tego, żeby inflacja w Polsce była jak w Turcji i wynosiła 80%, na co PiS nie pozwoli, bo takich rad słuchać nie będzie” – zaczął swój wpis Menzten.

„Wyszło zabawnie, bo to Jarosław Kaczyński powiedział, że «Trzeba czynić wszystko, by Polska była tym, czym jest dziś Turcja. O niej mówi się, że to poważne państwo»” – czytamy dalej.

„Podobnie pozytywnie o Turcji wypowiadał się członek Rady Polityki Pieniężnej z nadania PiS, Eryk Łon: «Dynamiczne, nacechowane bardzo wysokim poziomem dumy narodowej wypowiedzi prezydenta R. T. Erdogana przyczyniły się do ukształtowania się kursu liry tureckiej na poziomie korzystnym dla tureckiego eksportu oraz tureckiej turystyki». Nie wiem, czy polska gospodarka zniosłaby to, gdyby złoty miał aż tak korzystny kurs jak turecka lira” – pisze dalej.

Przekaz dla idiotów

„Zostawmy na chwilę ten formułowany przez Morawieckiego przekaz dla idiotów. Skąd wzięła się inflacja? Przyczyny są wewnętrzne i zewnętrzne. Wysokie ceny surowców przyszły do nas z zagranicy i nikt w Polsce nie miał na to wpływu. Ani Tusk, ani Morawiecki. Ale za przyczyny wewnętrzne, to już odpowiedzialność ponosi nasz rząd. Wprowadzanie kolejnych zasiłków, zadłużanie się, zaniżanie stopy procentowej, zamknięcie gospodarki i zalanie rynku pustym pieniądzem jest zasługą PiS. Ale Platforma nie ma prawa twierdzić, że gdyby to oni rządzili, to wyszłoby lepiej” – podkreślił.

„Która partia pierwsza zgłosiła pomysł 500+ na pierwsze dziecko? Platforma Obywatelska. A skąd przyszedł pomysł 13 emerytury? Również z Platformy. Dopiero potem PiS przejął te postulat, rozbudował i wprowadził w życie, oczywiście przy poparciu Platformy. Kto domagał się wprowadzenia lockdownów? Jedni i drudzy. Platforma nawet bardziej. Obie partie poparły specustawę wirusową, która od ponad dwóch lat daje prawo premierowi do niczym nieograniczonego niszczenia naszej gospodarki.” – zauważył polityk.

„Większość naszych problemów gospodarczych wynika z działań PiSu, które Platforma popierała. Nie ma węgla, bo Morawiecki domagał się wprowadzenia embargo na ruski węgiel. Czyli zrobił dokładnie to, czego domagał się też Donald Tusk. Obie strony zgadzają się nawet w detalach takich jak bon turystyczny, a ostatnio senatorowie PiS i PO zgodnie uznali, że te 3000 zł dodatku na węgiel należy wypłacić każdemu, nawet jak nie kupuje węgla. A z czego finansowany jest dodatek węglowy? Z funduszu przeciwdziałania wirusowi. A skąd pieniądze ma ten fundusz? Z drukarki Glapińskiego” – wyjaśnił.

Całość poniżej.