1

Mężczyzna przyjął 10 dawek szczepionki w ciągu jednego dnia! Powód szokuje

Share

Koronaświrus w akcji. Mężczyzna z Nowej Zelandii w ciągu jednego dnia przyjął aż 10 dawek premature przeciw COVID-19! Robił to dla zysku w imieniu innych ludzi. Sprawą zajęła się policja.

Jak podają media pazerny mężczyzna w ciągu zaledwie jednego dnia mężczyzna przyjął w sumie aż 10 dawek szprycy przeciwko COVID-19! Wszystko w imieniu innych osób, które miały mu za to zapłacić. Jak widać wiele osób zmuszanych przez polityków szuka sposobów, by uniknąć przymusu szczepień.

O tą sprawę zapytano Astrida Koorneefa, kierownika programu szczepień przeciw COVID-19,który poinformował, że Ministerstwo Zdrowia jest świadome problemu i traktuje sprawę bardzo poważnie.

Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tą sytuacją i pracujemy z odpowiednimi agencjami – stwierdził.

Do dziś ministerstwo nie podało, gdzie doszło do tego niecodziennego incydentu.

Wakcynolog prof. Helen Petousis-Harris nazwała to zachowanie „niewiarygodnie egoistycznym” i wykorzystującym kogoś, kto potrzebuje pieniędzy.

Stwierdziła, że jest mało prawdopodobne, aby u mężczyzny, który wziął wiele dawek szprycy przeciw COVID-19, doszło do jakiejkolwiek szkody, ale prawdopodobnie będzie czuł się źle następnego dnia z powodu ogólnej odpowiedzi immunologicznej.

Wiemy, że ludzie omyłkowo otrzymali całe pięć dawek w fiolce (…) i wiemy, że w przypadku innych szczepionek zdarzały się błędu i nie było żadnych długoterminowych problemów – powiedziała. Jak dodała otrzymując wiele dawek szczepionki przeciw COVID-19 ludzie dostają wyższej gorączki, bóli i bólu głowy.

Według danych portalu orworldindata.org do 11 grudnia w pełni zaszczepionych jest nieco ponad 73 procent Nowozelandczyków. Przynajmniej jedną dawkę szprycy przyjęło nieco ponad 77 procent osób.

Źródło: nzherald.co.nz