0

Miałeś te objawy? Nie przyjmuj AstraZeneki! Eksperci alarmują…

Share

Eksperci z Komisji Europejskiej wprowadziła przeciwskazania do przyjmowania drugiej dawki szczepionki koncernu AstraZeneca. Miałeś te objawy? Nie szczep się!

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych poinformował, że Komisja Europejska opublikowała zmianę, która dotyczy dopuszczenia do obrotu w UE szczepionki koncernu AstraZeneca.

Jak poinformował prezes urzędu leków Grzegorz Cessak, KE także wprowadziła przeciwskazania do przyjmowania drugiej dawki. Dotyczy ona osób, u których po pierwszym przyjęciu preparatu AstraZeneca wystąpiła zakrzepica z małopłytkowością.

Zmiana wprowadza przeciwskazania do szczepienia dla osób, u których wystąpiła zakrzepica z małopłytkowością po szczepieniu produktem leczniczym Vaxzevria, jak również dodatkowe informacje dotyczące specjalnych ostrzeżeń, środków ostrożności i działań niepożądanych – powiedział Cesak.

Przypomnijmy, że już kilka krajów wycofali szczepionki koncernu AstraZeneca. W czerwcu też wygasa kontrakt na dostawę tego preparatu do Unii Europejskiej, który nie zostanie kontynuowany.