6

„Miażdżąca 4 fala” paraliżuje szpitale! Dyrektor znalazł WINNYCH: „epicentrum czwartej fali”

Share

W tej chwili sytuacja jest znacznie gorsza niż rok temu. Trzeba to wyraźnie powiedzieć, aby do ludzi mieszkających w województwach podlaskim i lubelskim dotarło – mówi prof. Robert Flisiak, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Przypomnijmy, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia zapewniają, że sytuacja w Polsce, pomimo rosnących statystyk, jest pod kontrolą i system ochrony zdrowia jest przygotowany na trwającą już „4 falę”.

Takie podejście do sprawy nie podbija jednak „propagandy strachu”. W związku z tym do głosu doszedł prof. Robert Flisiak, który na łamach portalu abcZdrowie.pl ujawnia, kto winny jest paraliżom szpitali.

W tej chwili sytuacja jest znacznie gorsza niż rok temu. Trzeba to wyraźnie powiedzieć, aby do ludzi mieszkających w województwach podlaskim i lubelskim dotarło, że znaleźli się oni w epicentrum czwartej fali epidemii – podkreśla prof. Flisiak.

W moim Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, który jest największą placówką na Podlasiu, wszystkie oddziały dla chorych na COVID-19 są w tej chwili już są przepełnione. Codziennie mamy umierających pacjentów – dodaje.

Jak można się domyślać, winne są osoby niezaszczepione, bo to one są tymi którzy masowo umierają w szpitalach.

Są to oczywiście osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które chorują tak samo ciężko jak podczas poprzednich fal pandemii. Natomiast bardzo rzadko trafiają do nas pacjenci po pełnym cyklu szczepień. Praktycznie zawsze przebieg zakażenia u takich osób jest bezobjawowy lub łagodny. Nawet jeśli zdarzy się, że te osoby będą wymagały hospitalizacji, nie doświadczają one ciężkich powikłań, nie trafiają na oddziały intensywnej terapii i mają wielokrotnie niższe ryzyko zgonu – zaznacza prof. Flisiak.

Źródło: abcZdrowie.pl