0

Michał Wiśniewski usłyszał zarzuty! To może być jego koniec!

Share

Michał Wiśniewski znowu ma problemy finansowe. Lider “Ich Troje” ma niedługo usłyszeć zarzut wyłudzenia wielomilionowej pożyczki.

Jak ustalili dziennikarze “Super Expressu” Michał Wiśniewski niedługo ma usłyszeć zarzuty o wyłudzenie pożyczki na prawie 3 miliony złotych.

“27 września 2021 r. warszawska prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów liderowi Ich Troje. Muzyk został też wezwany na przesłuchanie w połowie tego miesiąca” – pisze “SE”.

Chodzi o wydarzenia z 2006 r., kiedy muzyk starał się o kredyt na 2,8 mln zł. Według materiałów prokuratury Wiśniewski złożył nierzetelny wniosek. Lider “Ich Troje” miał zawyżyć swoje dochody.

„W toku śledztwa okazało się, że w zeznaniu podatkowym za rok 2006 wykazał kwotę o ponad połowę niższą, niż przedstawiona w dokumentach. Z racji kłopotów finansowych kredytu nie spłacał. Na dzień 30 września 2019 r. miał niespłaconą kwotę kredytu wraz z odsetkami – 2,5 mln zł” – czytamy.

49-letni muzyk postanowił zabrać głos w sprawie. Na swoim facebookowym profilu opublikował oficjalne oświadczenie.

Odnosząc się do informacji o rzekomym postawieniu mi zarzutów prokuratorskich w związku ze sprawą SKOK Wołomin, oświadczam, że nie zostały mi postawione zarzuty ani niczego nie wyjaśniałem w sprawie, o której Pan napisał w mailu a później w artykule. Jeżeli dojdzie do mojego przesłuchania, wszelkie okoliczności zostaną wyjaśnione organom ścigania. Prawdą jest, że byłem klientem SKOK Wołomin, który udzielił mi 15 lat temu kredytu, a który spłacałem. Ze względu na utratę płynności finansowej pojawiły się opóźnienia w spłacie przedmiotowego kredytu, jak również innych zobowiązań. Utrata płynności finansowej nie jest przestępstwem, a łączenie mnie z medialną sprawą nieprawidłowości w SKOK Wołomin, w mojej ocenie, służy nagłośnieniu sprawy i ubarwieniu jej na czerwono. Przeżyję i to – napisał Wiśniewski.