0

Michalkiewicz UJAWNIA dokąd zmierza Kościół katolicki? „Kościół od pewnego czasu już tylko reaguje, a inicjatywę przejął kto inny”

Share

Stanisław Michalkiewicz był gościem na kanale wydawnictwa Capital, tam w rozmowie z Jarosławem Kornasiem, mówił o dyskursie publiczny, o ogłupianiu społeczeństwa oraz o odwrocie chrześcijaństwa. „Kościół od pewnego czasu już tylko reaguje, a inicjatywę przejął kto inny” – powiedział publicysta.

– Nie stawiałbym krzyżyka na chrześcijaństwie, bo chrześcijaństwo ma wiele nurtów. Jedne są rzeczywiście w odwrocie. Podlizują się światu. Z resztą ten kierunek został tutaj bardzo silnie zaakcentowany na II Soborze Watykańskim, czyli dostosowanie się do świata. (…) Jest ruch tradycjonistyczny w Kościele katolickim, który rośnie w siłę. Natomiast rzeczywiście Kościół jako całość jest w defensywie – stwierdził Michalkiewicz.

Kościół od pewnego czasu już tylko reaguje

– Dlatego, że nie wszyscy pewnie się ze mną zgodzą, ale Kościół od pewnego czasu już tylko reaguje, a inicjatywę przejął kto inny. Moim zdaniem to są promotorzy rewolucji komunistycznej, którzy zręcznie zmienili strategię. W związku z tym wielu ludzi, czy nawet większość ludzi, nie zdaje sobie sprawy z tego, z czym ma do czynienia – dodaje.

– Tym bardziej, że te cele rewolucji komunistycznej są starannie zakamuflowane przy pomocy takiej nowomowy. To jest właśnie element pewnego chaosu, który jest wprowadzany – moim zdaniem celowo. Dlatego tak ważne jest, żeby ten chaos jakoś uporządkować. Mam nadzieję, że ta książka – niepoprawny politycznie alfabet idei – przyczyni się jakoś do uporządkowania tego chaosu semantycznego – zauważa popularny publicysta.

Całość poniżej.