0

Miedwiediew grozi Europie! „W Europie też może dojść do wypadku z elektrownią jądrową”

Share

Dimitrij Miedwiediew znowu grozi krajom Europy zachodniej. „W UE również są elektrownie jądrowe. Tam też może dojść do wypadku” – napisał były prezydent Rosji.

Świat wstrzymał oddech, gdy okazało się, że ukraińska elektrownia była pod ostrzałem rakiet Rosjan. Kolejne pociski uderzyły w nią w ostatni czwartek. Rosja i Ukraina wzajemnie oskarżają się o atak.

Były prezydent a obecnie wiceprzewodniczący rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Dmitrij Miedwiediew zaprzecza, że jego kraj zaatakował Zaporoską Elektrownię Atomową.

„Kijowskie szumowiny i ich zachodni partnerzy wydają się być gotowi do zaaranżowania nowego Czarnobyla. Rakiety i pociski spadają coraz bliżej do reaktora Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej i magazynów izotopów radioaktywnych” – napisał w mediach społecznościowych.

„Nie powinniśmy zapominać, że Unia Europejska również posiada elektrownie jądrowe. Tam też może dojść do wypadku” – pisze dalej Miedwiediew.

ONZ ostrzega przed katastrofą klimatyczną i apeluje o spokój

ONZ wypowiedział się o ostatnich atakach na Zaporoską Elektrownię Jądrową w mieście Enerhodar.

Moment jest bardzo poważny. Musimy uzyskać pozwolenie na prowadzenie naszej misji w Zaporożu, i to jak najszybciej. (…) Czas jest kluczowy – przekonywał szef MAEA Rafael Grossi.

– Wzywam do natychmiastowego wstrzymania wszelkiej zbrojnej aktywności w pobliżu elektrowni i o powstrzymanie się od brania na cel jej budynków i okolic. Potencjalne zniszczenia mogą mieć katastrofalne skutki nie tylko dla okolic, ale dla całego regionu, a także poza nim – powiedział z kolei sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

Źródło: Telegram