2

Minister chce większego ZAMORDYZMU! „Promowanie zaszczepionych”

Share

Na pewno w tej chwili musimy wyegzekwować obostrzenia – twierdzi wiceminister Waldemar Kraska, który od kilku dni staje się twarzą zamordyzmu wprowadzanego w ramach „walki z 4 falą pandemii” koronawirusa w Polsce.

Wiceszef resortu zdrowia w rozmowie z Polsat News nie ukrywa, że jego zdaniem przyszedł czas na zdecydowane kroki i kary dla osób, które nie stosują się m.in. do obowiązku noszenia maseczek.

Na pewno w tej chwili musimy wyegzekwować obostrzenia, które są, czyli maseczka w komunikacji miejskiej, w supermarketach. Wiem, że to się dzieje z dużą intensywnością, że służby policyjne i sanitarne egzekwują to i nakładają mandaty. Może to skłoni wszystkich, byśmy stosowali się do maseczek – twierdzi.

Przypomnijmy, od kilku dni na terenie całego kraju trwa prawdziwa obława na osoby nie noszące maseczek. Policja nie ukrywa, że rozpoczęła masowe kontrole w sklepach, galeriach handlowych i środkach komunikacji miejskiej. Osobom, które nie stosują się do przymusu wręczane są mandaty lub sprawy trafiają do sądów.

To jednak nie wszystko. Wiceminister Kraska nie ukrywa również, że obecnie resort zdrowia oraz Rada Medyczna pracują nad zwiększeniem segregacji sanitarnej w placówkach ochrony zdrowia.

W tej chwili z Radą Medyczną opracowaliśmy standardy dla osó, które będą przyjmowane do polskich szpitali, a także dla osób odwiedzających. Będą promowane te osoby, które posiadają paszport covidowy. Nie trzeba będzie im wykonywać testów, będą przyjmowani, jeżeli oczywiście nie mają objawów zakażenia bez wykonywania testów – podkreślił.

Warto przypomnieć, że w wielu placówkach, warunkiem przyjęcia bądź odwiedzania chorych jest posiadanie paszportu covidowego bądź aktualnego testu z negatywnym wynikiem.

Źródło: Polsat News