3

Minister Niedzielski odwołany?! Jest WNIOSEK o wyrzucenie go z resortu zdrowia

Share

To koniec kariery Adama Niedzielskiego? Lekarze z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy złożyli wniosek o odwołanie Ministra zdrowia!

 

Kariera Adama Niedzielskiego zagrożona? Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy zwrócił się do premiera z wnioskiem o odwołanie Ministra zdrowia. Jednym z powodów jest zachowanie polityka podczas rozmów o nowelizacji prawa o płacach minimalnych medyków.

Zdaniem lekarzy szef resortu zdrowia m.in. wykazuje brak poszanowania dla lekarzy. Oprócz tego oskarżają Niedzielskiego o dezinformację w sprawie wynagrodzeń personelu medycznego.

Głównym powodem wniosku o odwołanie ministra zdrowia jest jego postawa i zachowanie prezentowane podczas prowadzenia rozmów i konsultacji dotyczących rządowego projektu ustawy zmieniającej ustawę o płacach minimalnych w podmiotach leczniczych. Jeżeli nie rozmawia się z jedynym związkiem zawodowym lekarzy, a związek pielęgniarek się lekceważy, nie można mówić o zakończeniu rozmów z przedstawicielami związków zawodów medycznych – czytamy w komunikacie.