0

Minister Niedzielski zapowiada IV falę i lockdown! „Każde województwo ma taki plan już opracowany…”

Share

To już nie plotka, a pewna informacja! Minister Adam Niedzielski potwierdza, że Polacy muszą przygotować się na przyjście „IV fali” korony oraz lockdownu. Szef MZ nie ukrywa, że plany są już bardzo konkretne i gotowe do wprowadzenia.

Czwarta fala jest absolutnie nieunikniona. Na pewno będziemy mieli do czynienia ze wzrostem zakażeń, bo już z nim mamy faktycznie do czynienia. W ostatnich tygodniach było to przesilenie, kiedy ten trend spadkowy zmienił się na stabilizację zakażeń, a teraz mamy wzrosty z tygodnia na tydzień rzędu nawet 20-25%. To znaczy, że te zakażenia przyspieszają – stwierdził minister w rozmowie z Radiem Wrocław.

Adam Niedzielski nie ukrywa również, że rząd opracował już konkretne plany wprowadzenia lockdownu.

Każdy wojewoda, każde województwo ma taki plan już opracowany, gdzie jest wskazana minimalna infrastruktura i w przypadku przyspieszenia zakażeń będziemy ją rozwijali o kolejne miejsca. Jesteśmy też zabezpieczeni pod kątem środków logistycznych, które były stosowane w trakcie trzeciej fali: mamy zapasy tlenu, mamy zgromadzone leki, przede wszystkim Remdesiwir. W zasadzie można powiedzieć, że to co intensywnie staramy się robić to szkolić personel z obsługi respiratorów tak, żeby nie tylko lekarze mogli zajmować się tymi najtrudniejszymi pacjentami – podkreślił.

Źródło: Radio Wrocław