0

Minister Ziobro OSTRO o Frasyniuku! „Polski żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie cię obrazić”

Share

„Polski żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie cię obrazić” – podkreślił minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro odnosząc się do warunkowego umorzenia przez wrocławski sąd sprawy Władysława Frasyniuka. Gwiazda TVN-u i „totalnej opozycji” zwyzywała polskich żołnierzy od śmieci i morderców. Ale w państwie z kartonu, innym można więcej.

Wrocławski sąd warunkowo umorzył w czwartek sprawę Władysława Frasyniuka oskarżonego o znieważenie żołnierzy. Chodzi o jego słowa na antenie TVN24, które zdaniem prokuratury stanowiły znieważenie polskich żołnierzy. Orzeczenie jest nieprawomocne. Prokuratura zapowiedziała apelację.

Minister sprawiedliwości w mediach społecznościowych umieścił ostry komentarz do artykułu, który opisuje sprawę Frasyniuka.

„Polski Żołnierzu, pamiętaj, żaden śmieć nie jest w stanie Cię obrazić. Bronisz nas, naszych dzieci, domów, Ojczyzny. Na polskie sądy może nie masz co liczyć, ale na Polaków zawsze. Jesteśmy z Ciebie dumni. Chwała Ci, polski Żołnierzu1” – napisał Ziobro na Twitterze.

Frasyniuk nazwał polskich żołnierzy śmieciami

– Słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi – mówił Frasyniuk na antenie TVN24.

Dodał, że w taki sposób nie postępują żołnierze.

– Śmiecie. To nie są ludzkie zachowania. Trzeba mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu. Przeciwnie – plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie – dodał bezczelnie Frasyniuk.

Jako, że mamy państwo z kartonu, Prokuratura Okręgowa w Warszawie akt oskarżenia wobec Frasyniuka skierowała do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia 23 grudnia 2021 r. Proces rozpoczął się w czerwcu 2022 r. Były niejawny. W czwartek sędzia Anna Borkowska wydała orzeczenie w tej sprawie. Sąd warunkowo umorzył sprawę na rok próby. Frasyniuk ma też zapłacić 3 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej…