0

„Misja pokojowa” NATO?! Winnicki: To jest INWAZJA wojsk na Ukrainę! Mówmy ludziom prawdę!

Share

Sama nazwa, żeby to nazwać 'misją pokojową’ jest nieadekwatna. […] W tej chwili nie mówić o 'misji pokojowej’, ale o interwencji zbrojnej na Ukrainie. Trzeba mówić ludziom prawdę – przekonuje Robert Winnicki, jeden z liderów Konfederacji.

Poseł na Sejm RP, przedstawiciel Ruchu Narodowego w wypowiedzi dla kanału Polityka.NEWS mówił, iż należy otwarcie mówić o nacisku na zaangażowanie polskich żołnierzy w wojnę rosyjsko-ukraińską.

Ma to polegać m.in. na wysłaniu polskiego wojska na ukrainę, gdzie toczy się wojna. My się temu otwarcie sprzeciwiamy – mówił Winnicki.

Oczywiście klęska Putina jest w polskim interesie i to na wielu frontach, ale nie jest w polskim interesie udział w tej wojnie. To jest rzecz, przed którą polski rząd bardzo mocno przestrzegamy – dodał.

Polityk Konfederacji odniósł się także do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, które padły na spotkaniu z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim w Kijowie.

Ostrzegamy, że taki sposób mówienia (red. wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego) od którego dystansują się szef NATO Jens Stoltenberg, jak i amerykanie, sprawia że PiS działa dokładnie na odwrót niż zawsze o tym opowiadali. […] Dzisiaj to wychodzenie przed szereg jest nikomu do niczego nie potrzebne – podkreślił.

https://www.youtube.com/watch?v=UeOCovwC_6E