1

Moderna zapowiada SUPERSZCZEPIONKĘ! Będzie chronić nie tylko przed COVIDem

Share

Amerykańskie koncern farmaceutyczny Moderna rozpoczął prace nad szczepionką, która będzie chronić przed chorobami układu oddechowego. Jeśli badania zakończą się sukcesem, będzie to pierwszy tego typu produkt na świecie.

Koncern farmaceutyczny pracuje nad jednodawkową szczepionką, która łączyłaby w sobie dawkę przypominającą preparatu przeciw COVID-19 oraz eksperymentalną dawkę preparatu przeciw grypie. O tym poinformował dyrektor generalny Moderny Stephane Bancel podczas czwartkowej prezentacji.

To byłaby dla nas wielka szansa, gdyby udało nam się wprowadzić na rynek wysoce skuteczną coroczną szczepionkę przypominającą przeciwko chorobom układu oddechowego – powiedział.

Bancel dodał, że ma nadzieję, że szczepionki przeciw RSV i innym chorobom układu oddechowego, które obecnie opracowuje koncern, zostaną włączone do obiegu szczepień w ramach corocznego zastrzyku.

Wierzymy, że byłaby to dla nas wielka szansa, gdyby udało nam się wprowadzić na rynek coroczną, wysoce skuteczną szczepionkę przypominającą przeciw chorobom dróg oddechowych – dodał.

Koncern także zapowiedział testy szczepionki przeciw HIV. Pierwsza faza badań obejmie 56 zdrowych osób w wieku od 18 do 50 lat.