0

Morawiecki ogłasza „Wielki Plan Marshalla” dla Ukrainy. „Ukraińcy także pracują dla Polski”

Share

W naturalny sposób się uzupełniamy, w mniejszym stopniu konkurujemy – mówił Mateusz Morawiecki opisując możliwość pogłębionego partnerstwa Polski i Ukrainy.

Szef rządu podkreślił, że Polska wraz z partnerami z Unii Europejskiej i NATO planuje przedstawić „Wielki Plan Marshalla” dla Ukrainy.

5 maja odbędzie się w Warszawie wielki kongres tych, którzy chcą uczestniczyć w odbudowie Ukrainy – zapowiedział.

W wywiadzie dla „Gazety Polskiej” premier Morawiecki stwierdził, że Ukraińcy znajdujący się w Polsce podejmują pracę na rzecz naszego kraju, jednak istnieją siły polityczne, które szerzą dezinformację.

Warto mieć na uwadze, że ci Ukraińcy także pracują dla Polski. Bo przecież są u nas ugrupowania, także po stronie prawicowej, które starają się zniechęcić Polaków do tego patriotycznego obywatelskiego wysiłku, z którym mamy do czynienia – podkreślił.

To ludzie, którzy prowadzą często wojnę informacyjną, produkują fake newsy tak, jakby działali na zlecenie Putina. Na przykład nieprawdą jest, że Ukraińcy mają lepszy dostęp do wielu usług publicznych, np. w zakresie edukacji, służby zdrowia czy rynku pracy – dodał.

 

Źródło: Gazeta Polska