0

Morawiecki podpadł Kaczyńskiemu? Nie podpisał projektu Prezesa! To początek końca?

Share

Rząd Morawieckiego nie chce pracować nad projektem, który jako pierwszy poparł Kaczyński! Rada Ministrów uważa, że projekt “reguluje materię, która już obecnie jest regulowana”.

Prezes PiS słynie z tego, że w Sejmie pod niemal niczym się nie podpisuje. W ubiegłej kadencji złożył podpis tylko pod jednym projektem, a w tej kadencji – pod czterema, jednak dwa były nowelizacjami, mającymi pomóc wybrnąć z pata wokół wyborów prezydenckich. W praktyce Kaczyński podpisał się więc pod tylko dwoma projektami ustaw – tzw. piątką dla zwierząt i właśnie nowelizacją kodeksu pracy – czytamy w najnowszym wydaniu “Rzeczpospolitej”.

Projekt, który poparł Kaczyński, dotyczy zrównania zarobków kobiet i mężczyzn. Rząd jednak krytykuje propozycje zmiany prawa, więc projekt nie zostanie uchwalony.

Rada Ministrów zauważa m.in., że ten projekt “reguluje materię, która już obecnie jest regulowana”.

Rząd przypomina, że w spornych sprawach ciężar dowodu przerzucony jest na pracodawcę, który musi udowodnić przed sądem, że nie dyskryminował. Z kolei w przypadku mobbingu to pracownik musi przedstawić dowody. Paradoksalnie więc, jak dowodzi rząd, 'wprowadzenie regulacji zawartej w poselskim projekcie ustawy może osłabić ochronę pracowników przed dyskryminacją’ – relacjonuje “Rzeczpospolita”.