0

Morawiecki robi czystki w rządzie! Minister wyrzucona za krytykę

Share

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii z Anna Kornecka została odwołana przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wszystko przez to, że skrytykowała działanie rządu.

 

Mateusz Morawiecki robi porządki w rządzie. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii z Anna Kornecka z Porozumienia została odwołana przez premiera. Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, powodem takiej decyzji jest “niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu”.

Powodem jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70 m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego – poinformował Müller na Twitterze.

Jak podaje Interia.pl, Morawiecki miał pretensje do Korneckiej, ponieważ polityk krytykowała Polski Ład, a dokładnie zmiany w systemie podatkowym.

Jeśli tego będzie wymagała sytuacja i trzeba będzie zakończyć ten projekt właśnie na protestowaniu przeciwko podwyższeniu podatków, to prawdopodobnie będzie to nasz koniec w Zjednoczonej Prawicy – mówiła w TVN24.