2

Morawiecki się wygadał! Rząd planuje szprycowanie dzieci poniżej 12 roku życia!

Share

Dobrowolność, wolny wybór, kwestia indywidualna – to określenia, które stale padają z ust polityków Zjednoczonej Prawicy. Prawda jest jednak zupełnie inna. Mateusz Morawiecki ogłasza „jeżeli będzie taka możliwość, to dopuścimy do szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia. Szczepienia na wiele innych chorób są obowiązkowe”.

 

Szef rządu kontynuuje objazd po kraju w trakcie którego opowiada o skutkach wprowadzenia w życie planu „Nowy Ład”. Jednym z miejsc do którego zawitał premier Morawiecki jest miasto Kalisz. W trakcie krótkiego wystąpienia przewodniczącego KPRM pojawiła się kwestia szczepienia dzieci przeciw COVID-19.

„Jeżeli będzie taka możliwość, to dopuścimy do szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia. Szczepienia na wiele innych chorób są obowiązkowe” – powiedział Morawiecki.

W przemowie znalazły się również elementy dotyczące programów socjalnych i demograficznych rządu Zjednoczonej Prawicy. Premier Morawiecki mówił między innymi o rozbudowywaniu projektów powiązanych z 500+.

„Warto sobie zdać sprawę, że bez dzieci nie będziemy mogli rozwijać się w długiej perspektywie, dlatego po 500 plus robimy kolejne wysiłki, żeby wesprzeć rozwój demograficzny” – stwierdził.

To nie pierwsza tego typu wypowiedź przedstawiciela rządu. Do tej pory wielokrotnie, różne osoby z otoczenia Premiera Morawieckiego wskazywały, że w przypadku takich możliwości, politycy zdecydują się na kroki w kierunku szczepienia nawet najmłodszych dzieci. I choć jak zwykle istnieją zapewnienia, iż będą one w pełni dobrowolne, to jednak istnieje podejrzenie, że fakt zaszczepienia będzie wykorzystywany m.in. w przypadku przyjmowania dzieci do przedszkola bądź żłobka.