0

Morawiecki zapowiada NOWY PODATEK! Ma być odpowiedzią na szalejącą inflację…

Share

Spółki Skarbu Państwa realizują wyższe zyski, dlatego wypracujemy mechanizm podzielenia się tymi zyskami z obywatelami albo wprowadzimy podatek od zysków nadzwyczajnych na spółki gazowe, energetyczne – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie spotkania z mieszkańcami Rypina (woj. kujawsko-pomorskie).

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości kontynuują objazd po Polsce, aby zapowiadać kolejne socjalne rozwiązania, a jak się okazuje także nowe podatki. Szef rządu w swoim przemówieniu stwierdził, że Polacy cierpią na kryzysie inflacyjnym, a w związku z tym należy wprowadzić mechanizm, który pozwoli na dzielenie się zyskami ze spółek Skarbu Państwa.

Spółki realizują wyższe zyski, dlatego albo poprzez regulatora, albo same spółki wypracujemy mechanizm podzielenia się tymi zyskami z obywatelami, albo wprowadzimy – tak, jak Francja, Anglia, Hiszpania – podatek od zysków nadzwyczajnych na te spółki gazowe, energetyczne, które mają, rzeczywiście, bardzo wysokie zyski. Najbliższe miesiące przyniosą rozstrzygnięcie – zapowiedział.

Premier Morawiecki podkreślił, że widzi, iż wiele firm należących do państwa, dobrze zarabia i te zyski należy podzielić na obywateli.