0

Moskwa znowu GROZI! Rosjanie chcą dojść do granicy z Polską

Share

Moskwa znowu GROZI! „Specjalna operacja wojskowa musi zakończyć się zwycięsko na zachodnich granicach Ukrainy” – grzmi rosyjski senator Władimir Dżabarow.

Przypomnijmy, że od 24 lutego Ukraina broni się przed rosyjską inwazją. Rosjanie ciągle nazywają swoją agresją „specjalną operacją wojskową” i domaga się od Kijowa „demilitaryzacji i denazyfikacji” Ukrainy.

Teraz o sobie znać dał Władimir Dżabarow, pierwszy zastępca przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji, wyższej izby rosyjskiego parlamentu. Powiedział on, że:

– Każdy region Ukrainy, który nie zostanie dotknięty denazyfikacją i demilitaryzacją, pozostanie projektem antyrosyjskim – powiedział.

„Zabójcza broń z krajów NATO nadal będzie tam dostarczana, stamtąd będą przybywać śmiercionośne 'prezenty’ na wyzwolone terytoria” – napisał Dżabarow na kanale w Telegramie

Rosyjski polityk o zakończeniu wojny

„Specjalna operacja wojskowa musi zakończyć się zwycięsko na zachodnich granicach Ukrainy” – napisał senator.

„Rosja musi raz na zawsze uratować naród ukraiński przed krwawym reżimem neonazistów w Kijowie. A wtedy wyzwolone regiony będą samodzielnie decydować o swojej przyszłości, zgodnie z wolą ludu” – stwierdził Dżabarow, którego cytuje we wtorek agencja RIA Novosti.

Jak widzimy Rosja coraz częściej mówi, że chce zająć całą Ukrainą.

Źródło: RIA Novosti