0

Mroczna strona Korei Północnej! Ujawniono, skąd Kim Dzong Un bierze ogromne pieniądze

Share
Iza Husselbank

Skąd Kim Dzong Un bierze ogromne pieniądze?! Dezerter z Korei Północnej ujawnia całą prawdę! Nikt na świecie nie jest bezpieczny.

Stacji BBC udało się porozmawiać z dezerterem z Korei Północnej. Mr Kim przez 30 lat pracował jako wysoko postawiony urzędnik w agencji szpiegowskiej Reconnaissance General Bureau. Mężczyzna uciekł z kraju w 2014 roku do Seulu, gdzie pracuje dla południowokoreańskiego wywiadu. Teraz odważył się ujawnić całą prawdę o Korei Północnej.

W rozmowie z BBC Mr Kim zdarza, że północnokoreański dyktator zarabia pieniądze na produkcji i handlu narkotykami. Oprócz tego Un sprzedaje też broń do Afryki i na Bliski Wschód (m.in do Iranu).

Wszystkie pieniądze w Korei Północnej należą do Kim Dzong Una. Buduje za nie luksusowe rezydencje, kupuje samochody, jedzeniem otacza się luksusem – powiedział Mr Kim.

Jak ujawnia Mr Kim, przywódca Korei Północnej sprowadził do kraju fachowców z całego świata, żeby zbudować fabryki produkujące metamfetaminę. Oprócz tego kraj od lat produkuje opium i heroiny. Jak się okazało, Un dostarcza narkotyki nawet do Europy.

To jeszcze nie wszystko! Północnokoreański dyktator inwestuje pieniądze w cybernetyczną sieć szpiegowską oraz zatrudnił ponad 6000 hakerów gotowych do cyber wojny. Jak ujawnia Mr Kim, to właśnie oni mieli zaatakować Sony Pictures w 2014 roku oraz NHS w 2017.

Zaręczam wam, że szpiedzy z Korei Północnej odgrywają istotną rolę w wielu organizacjach i instytucjach na świecie, m.in. w Korei Południowej – zdradza Mr Kim.